BOŽJA BESEDA

Sad duha pa je:
ljubezen, veselje, mir,
potrpežljlivost, blagost,
dobrotljivost, zvestoba,
krotkost, samoobvladanje.

MISEL DNEVA

Lotevati se neke stvari
na vedno enak način
in obenem pričakovati
vsakič drugačne rezultate
je najzanesljivejši
znak norosti.

(Albert Einstein)

Uradna stran rimskokatoliške župnije Videm ob Savi v Krškem
Uredniški odbor: Mojca Kukovičič, Alenka Gorjan, Tomaž Petan, Mitja Markovič, Špela Černič in Sara Capel
Odgovarja: Mitja Markovič, župnik
Nedeljska oznanila na 33. navadno nedeljo (18. november 2012)

 

NEDELJA
18. november

33. NEDELJA
MED
LETOM

7.00 za župljane
8.30 Zdole: +Franca Černeliča, obl. ter starše Alojza in Terezijo Kolar
10.00 + Teodorja in Jožefo Starc
11.15 Dol. vas: Marto Sekolec (roj. Novak)
18.00 + Džurdžico Vargec

PONEDELJEK
19. november

Sveta
Matilda

18.00 + v zahvalo za božji blagoslov in varstvo

TOREK
20. november

Sveti
Edmund

7.00 Stara vas: + po namenu
18.00 + Majdo Vodeb

SREDA
21. november

DAROVANJE
DEVICE
MARIJE

18.00 + Cecilijo Kunej in + sorodnike

ČETRTEK
 22. november

Sveta
Cecilija

17.00 Zdole: +Jožeta Slivška
18.00 + Jakoba Libenška

PETEK
 23. november

Sveti
Klemen

18.00 + Antona Planinca
+Frančiško in Antona Zupančiča

SOBOTA
 
24. november

Sveti
vietnamski
mučenci

7.00 + dedka
18.00 + Katarino Pješčič

NEDELJA
 
25. november

KRISTUS
KRALJ
VESOLJSTVA

7.00 za župljane
8.30 Zdole: +Antonijo Vrisk
10.00 + Mihaelo in Alojza ter starše Bogovič
18.00 + Ivana Zupančiča, obl.

 

V ponedeljek ob 17.00 uri so uradne ure naše Župnijske Karitas na Vidmu v župnijšču. Po večerni sveti maši pa je tudi srečanje sodelavcev Karitas.
 

V soboto imamo skavtsko srečanje tako volčiči in volkuljice ob 9.00 uri, kakor tudi izvdiniki in vodnice ob 15. 00 uri.
 

Naslednja nedelja je nedelja Kristusa Kralja Vesoljstva in s to nedeljo tudi zaključujemo liturgično leto in vstopamo v adventni čas, ki je čas poglobljene osebne priprave in poglabljanja vere pred praznikom Kristusovega rojstva.
Prav v ta namen, bo med nami v našem župnijšču naslednji ponedeljek, 26. 11. ob 19.00 uri, dramski igralec Gregor Čušin, ki nam bo na svoj duhovit način pomagal v svoji predstavi Janez brez glave odgovoriti na resna življenjska vprašanja morale. Prav lepo povabljeni.

Kmalu, v soboto, 1. decembra, pa se nam kot priprava na Božič obeta tud oratorijski dan.
 

V tem tednu goduje zavetnica cerkvene glasbe in petja, sv. Cecilija. Ob tem se zahvaljujemo vsem, ki skrbite za petje pri našem bogoslužju, še posebej našemu pevskemu zboru, ki slovesno obarva naše praznične maše.
Seveda pa naj bo njihovo petje in požrtvovalnost hkrati tudi vabilo vsem tistim, ki bi s svojim talentom in ljubeznijo do galsbe lahko prispevali še kaj k bolj barviti zasedbi našega pevskega zbora. Pridružite se jim v cerkvi na koru in dodajte še svoj košček v naš župnijski mozaik sodelavcev.
 

Med nami pa je nova številka našega Videmčana, kai nam bo s svojo pestro vsebino pomagal vstopiti v leto vere ter nas spomnil na sadove našega dela za katere smo se zahvalili na zahvalno nedeljo, na minuli koncert Župnijske Karitas, skavtski Jam in druge dogodke, ki so pred kratkim zaznamovali naše župnijsko življenje. Lepo povabljeni, da ga vzamete in preberete.

(C) Fotografije in drugi elementi spletne strani so avtorska dela. Izdelava spletne strani