BOŽJA BESEDA

Zgolj v veselje si štejte,
bratje moji,
če pridete v razne preizkušnje,
ker veste
da preskušnja vaše vere
rodi stanovitnost.

MISEL DNEVA

Ni nam znana
prihodnost,
znano pa nam je
veliko več:
znan nam je cilj.

(Reinhold Schneider)

Uradna stran rimskokatoliške župnije Videm ob Savi v Krškem
Uredniški odbor: Mojca Kukovičič, Alenka Gorjan, Tomaž Petan, Mitja Markovič, Špela Černič in Sara Capel
Odgovarja: Mitja Markovič, župnik
Nedeljska oznanila misijonsko nedeljo (21. oktober 2012)

 

NEDELJA
21. oktober

MISIJONSKA
NEDELJA

7.00 za župljane
8.30 Zdole: + Jožeta in Bronislavo Horvat ter vso družino Horvat
10.00 + Jožeta Dularja
11.15 Dol vas: + Marto Sekolec
19.00 +Ivana Damjanoviča in sina Marka

PONEDELJEK
22. oktober

Sveta
Marija
Saloma

19.00 + starše Kos – Radej

TOREK
23. oktober

Sveti
Janez
Kapistran

7.00 Stara vas: + Rudija Balasa in vse + Balasove, Krošljeve, Volčanjškove in Strgarjeve
19.00 + Katarino Pješčič

SREDA
24. oktober

Sveti
Anton Marija
Klaret

19.00 + družino Ferota in Nandija Buršiča

ČETRTEK
25. oktober

Sveti
Tadej

18.00 Zdole: + Aleksandra Šobata, 30. dan
19.00 + Gizelo Jagrič in Antonijo Diorgo, obl.

PETEK
26. oktober

Sveti
Rustik

19.00 + Mihaela Mirta in Ano Petrina, obl.
vse + iz rodbine Volčanjšek

SOBOTA
27. oktober

Sveta
Sabina

7.00 po namenu
19.00 + Antonijo Planinc

NEDELJA
28. oktober

ŽEGNANJSKA
NEDELJA

7.00 za župljane
8.30 + Janeza Bahča obl., in vse + iz družine Bahč
10.00 + Mihaelo in alojza Bogoviča
19.00 + Stanka Krošlja in Antonijo, Jožeta in Ano Molan ter Pinteričeve

 

Danes popoldne, skupaj z Župnijsko Karitas pripravljamo vsakoletno srečanje starejših, bolnikov in invalidov naše župnije. Sveta maša bo ob 15.00 uri. Prav lepo povabljeni. Pred sveto mašo in med njo bo priložnost za sveto spoved. Prav tako bo med mašo mogoče prejeti zakrament svetega bolniškega maziljenja.

Naslednjo nedeljo pa naša Župnijska Karitas pripravlja tudi dobrodelno koncert z naslovom ZA UPANJE. Koncert bo v dvorani Kulturnega doma ob 17. uri. Za to priložnost se nam bodo pridružili nekateri imenitni glasbeni gostje, kot so: Beneški fantje, Alpski kvintet, Ansambe Pogum, Ivan Hudnik, Nace Junkar, pa naša Glasbena šola, Pihalni orkester, Plesni klub Lukec in številni drugi, program pa bo povezovala televizijska voditeljica Bernarda Žarn. Vstopnice so na razpolago v župnijski pisarni in na blagajni Kulturnega doma. Cena vstopnic za odrasle je 10 €, otroci, ki se udeležijo koncerta skupaj s starši, imajo brezplačen vstop. Lepo vabljeni!
V ponedeljek so ob 18.00 uradne ure naše Župnijske Karitas.

V soboto, 27. oktobra naš skavtski steg Krško 1 gosti vse stege mariborske regije na celodnevnem skupnem srečanju z naslovom Začuti energijo. V naši župniji in našem mestu bomo tako gostili približno 600 skavtov in skavtinj različnih starostnih skupin. Vsem, ki ste pri organizaciji že pomagali se zahvaljujemo, vse pa vabimo, da ta pomemben projekt podpremo s kakšnim dobrim delom in molitvijo.

Ostali dogodki, verouk, srečanja skupin po običajnem urniku.

(C) Fotografije in drugi elementi spletne strani so avtorska dela. Izdelava spletne strani