BOŽJA BESEDA

Kdor koli bo pil od vode,
ki mu jo bom dal jaz,
ne bo nikdar žejen,
marveč bo voda, ki mu jo bom dal,
v njem postala studenec vode,
tekoče v večno življenje.

MISEL DNEVA

Ne hodi tja,
kamor te vodi pot,
ampak pojdi tja,
kjer ni nobene poti,
in tam pusti za seboj sled.

(Ralph Waodo Emerson)

Uradna stran rimskokatoliške župnije Videm ob Savi v Krškem
Uredniški odbor: Mojca Kukovičič, Alenka Gorjan, Tomaž Petan, Mitja Markovič, Špela Černič in Sara Capel
Odgovarja: Mitja Markovič, župnik
Nedeljska oznanila 28. navadno nedeljo (14. oktober 2012)

 

NEDELJA
14. oktober

28. navadna
nedelja

7.00 za župljane
8.30 Zdole: + Terezijo Krejan
10.00 + Angelo Dular
19.00 + Angelo Urek

PONEDELJEK
15. oktober

Sveta
Terezija
Velika

19.00 + Marijo Resnik

TOREK
16. oktober

Sveta
Jedviga

7.00 Stara vas: + Martina Božiča in vse + sorodnike
19.00 + Alojzijo Pfajfar

SREDA
17. oktober

Sveti
Ignacij

19.00 + Marčedo Gelb
+ Ano Kiler in Vinka Gomilška

ČETRTEK
18. oktober

Sveti
Luka

18.00 Zdole: + Miroslava Rožmana, 8. dan
19.00 + Andrejo Preskar

PETEK
19. oktober

Sveti
Pavel od Križa

19.00 + Jožeta Jelaršiča in Justino, obl.

SOBOTA
20. oktober

Sveta
Rozalina

7.00 po namenu
19.00 + družini Andrejaš in Kerin

NEDELJA
21. oktober

MISIJONSKA
NEDELJA

7.00 za župljane
8.30 Zdole: + Jožeta in Bronislavo Horvat ter vso družino Horvat
10.00 + Jožeta Dularja
11.15 Dol vas: + Marto Sekolec
19.00 +Ivana Damjanoviča in sina Marka

 

Danes smo začeli skavtsko leto, naslednjo soboto, 20. oktobra ob 9.00 uri pa bomo imeli že vse skavtske skupine skavtska srečanja na katerih bomo izvedli tudi prehode med našimi starosnimi skavtskimi vejami. Danes po 10.00 sveti maši pa bomo imeli s starši naših skavtov in skavtinj, kakor ste bili obveščeni že v pismih, kratek sestanek.
 

Danes v naši župniji poteka tudi celodnevno češčenje Najsvetejšega. Ker sovpada z nedeljo, bo češčenje potekalo danes popoldne, in sicer od 16. ure do večerne svete maše. V ponedeljek bo celodnevno češčenje Najsvetejšega v svetišču sv. Jožefa pri naših sestrah na Resi, slovesni sklep češčenja pa ob 19.00 uri v naši župnijski cerkvi.
V četrtek pa bo celodnevno češčenje Najsvetejšega na Zdolah s pričetkom ob 15.00 uri in sklepom s sveto mašo ob 18.00 uri.
 

Naslednja nedelja je misijonska nedelja in bo kakor vsako leto tudi letos vaš dar naslednjo nedeljo pri svetih mašah namenjen potrabam misijonarjev. Skupni misijonski praznik Slovenije in Koroške, z misijonsko vasjo, raznimi delavnicami in sveto mašo, pa bo potekal na Plešivcu na Koroškem v bližini Gospe Svete, v soboto, 20. oktobra. Tja bo odpeljal tudi skupni avtobus naše celotne dekanije, zato prosimo, da se čimprej prijavite v župnijski pisarni.
 

Naslednjo nedeljo, 21. oktobra pa skupaj z Župnijsko Karitas pripravljamo vsakoletno srečanje starejših, bolnikov in invalidov naše župnije. Sveta maša bo ob 15.00 uri. Prav lepo povabljeni, da omogočimo srečanje drug z drugim in z zakramentom evharistije ter bolniškega maziljenja čim večim našim preizkušenim bartom in sestram.
 

V ponedeljek ob 20.00 uri pa je prvo letošnje srečanje Župnijskega pastoralnega sveta.
 

OKLIC
Zakrament svetega zakona želita prejeti:
ŽENIN: Dimc Bojan, sin Rudolfa in Albine roj. Poljšak iz župnije Videm - Krško
NEVESTA: Simić Suzana, hči Nedeljka in Emilije roj. Kiler iz župnije Videm – Krško.

(C) Fotografije in drugi elementi spletne strani so avtorska dela. Izdelava spletne strani