BOŽJA BESEDA

Jaz sem kruh življenja.
Kdor pride k meni,
gotovo ne bo lačen,
in kdor veruje vame,
ne bo nikoli žejen.«

MISEL DNEVA

Najtežje pri razpravljanju
ni zagovarjanje lastnega stališča,
ampak
poznanje lastnega stališča.

(Andre Maurois)

Uradna stran rimskokatoliške župnije Videm ob Savi v Krškem
Uredniški odbor: Mojca Kukovičič, Alenka Gorjan, Tomaž Petan, Mitja Markovič, Špela Černič in Sara Capel
Odgovarja: Mitja Markovič, župnik
Nedeljska oznanila na tretjo adventno nedeljo (11. december 2011)

 

NEDELJA
11. december

TRETJA
ADVENTNA
NEDELJA

7.00 za župljane
8.30 Zdole: + Vero Pleterski
10.00 + Marijo Resnik
18.00 + Pavlo in angelo Krošelj ter starše Krošelj

PONEDELJEK
12. december

Sveti
Finian

18.00 Milana Glasa in starše
+ Terezijo Jevnikar in Pepco Pečník

TOREK
13. december

Sveta
Lucija

7.00 Stara vas: + Slavka Kovačiča in Pirnatove
18.00 + Janka Bahča

SREDA
14. december

Sveti Janez
od Križa

18.00 + Gizelo Jagrič, obl.
+ Karla Bernardiča, osmina

ČETRTEK
15. december

Sveta Marija
Viktorija

17.00 Zdole: + Antona Bromšeta
18.00 po osebnem namenu
+ Jožeta Dularja

PETEK
16. december

Božična
devetdnevnica

18.00 + Alojza in Amalijo Erman in Ano Gorišek
+ Rudija Balasa in starše Strgar

SOBOTA
17. december

Božična
devetdnevnica

7.00 po namenu
18.00 + Rozino in Fredija Klanjščka

NEDELJA
18. december

ČETRTA
ADVENTNA
NEDELJA

7.00 v zahvalo za življenje
8.30 Zdole: + Rozo Bahč, obl.
10.00 + Janeza in Marijo Rožman ter vse + prednike
11.15 Dol. vas: za vse + iz družine Bogovič
18.00 za župljane

 

Začetek minulega tedna je zelo zaznamoval obisk svetega Miklavža v naši župniji. Letos je obdaril več kot 220 naših otrok. Seveda smo mu za to zelo hvaležni skupaj z malčki. Zahvala pa gre tudi nekaterim posameznikom, zlasti Martini, ki je lutkam napisala besedilo, animatorjem, ki so lutke oživili, Ediju, ki je oživil Miklavža in pridnim skrivnostnim angelčkom in angelčicam iz torkove zakonske skupine in pevskega zbora, ki so tudi letos velikodušno in neutrudno poskrbeli za marsikaj.
 

V minulem tednu je bila urejena in pospravljena okolica župnišča. Velika zahvala velja Marjanu Žičkarju, Luku Vardiću, Ivanu Resniku in Stanku Planincu, ki je poskrbel tudi za vse potrebne prevoze odpadnega materiala.
 

V prihodnjem tednu se adventni čas preveša v svojo drugo polovico, v božično devetdnevnico. Pričenjamo jo v petek. Devetdnevnica bo tudi letos obogatena s čudovitimi spevi luči, pričakovanja in upanja. Lepo vabljeni k tej bogoslužni pripravi na Božič. Vsak večer pri večerni sveti maši ob 18h. Tudi v prihodnjem tednu bo vsak večer pred večerno sveto mašo priložnost za adventno sveto spoved, prihodnjo nedeljo pa bo od 17. ure dalje na voljo tuj spovednik.
 

Bližina božiča pomeni tudi misel na jaslice. Nekateri so nanje mislili že v minulih dneh in včeraj poskrbeli za veliko maha, ki je potreben za lepo oblikovanje jaslic v naši cerkvi. Bog povrni Ivanu Učanjšku in njegovi ekipi.
 

Svoje tiho, a vselej lepo sporočilo k Božičnemu praznovanju, bo tudi letos prinesla s seboj Luč miru iz Betlehema. V naši župniji jo sprejemamo to soboto po večerni sveti maši ob 19h. Prinašamo jo skavti in ob sprejemu tudi letos pripravljamo posebno prireditev v naši cerkvi, na katero vse lepo vabimo.

 

(C) Fotografije in drugi elementi spletne strani so avtorska dela. Izdelava spletne strani