BOŽJA BESEDA

Velike vode
ne morejo
pogasiti ljubezni
in je ne preplaviti
reke.

MISEL DNEVA

Najtežje pri razpravljanju
ni zagovarjanje lastnega stališča,
ampak
poznanje lastnega stališča.

(Andre Maurois)

Uradna stran rimskokatoliške župnije Videm ob Savi v Krškem
Uredniški odbor: Mojca Kukovičič, Alenka Gorjan, Tomaž Petan, Mitja Markovič, Špela Černič in Sara Capel
Odgovarja: Mitja Markovič, župnik

 

NEDELJA
3. maj

PETA
VELIKONOČNA
NEDELJA

7.00 za župljane

8.30 Zdole: + Jerneja Vriska, obl., Jožefo Habinc ter starše Vrisk in Bahč

10.00 + Marjano Božič in Jožico Manček

11.15 Dol. vas: + Ladota Pinteriča in njegove starše

19.00 + Maksa Mlakarja in sorodnike

PONEDELJEK
4. maj
Sveti
Florijan

19.00 + Amalijo Peršolja, osmina

+ Slavka Petana in vse + Petanove

TOREK
5. maj

Sveti
Gotard

7. 00 Stara vas: + Kristino Bogovič

19.00 + Pavlino, Maksa in Romana Vodeba

SREDA
6. maj
Sveti
Dominik S.

19.00 + Veroniko Koritnik, obl.

+ Dragico Dimc, 30. dan

ČETRTEK
7. maj

Sveta
Gizela

 18.00 Zdole: + Stanka in Antonijo Krošelj

19.00 + Jožeta in Gizelo Jagrič

PETEK
8. maj
Sveti
Bonifacij

19.00 + Martina Radeja

+ Frančiško Starina

 
SOBOTA
9. maj

Sveti
Izaija

7.00 po namenu

19.00 + Tončeka Vodopivca

NEDELJA
10. maj

ŠESTA
VELIKONOČNA
NEDELJA

7.00 za župljane

8.30 Zdole: + Antona Pajtlerja, obl.

+ Rozo, 2 Janeza in Marijo Bahč

10.00 + Marijo in Boštjana Resnika

19.00 + Justina Pirca

 

V ponedeljek goduje sveti Florijan, mučenec in zavetnik vseh gasilcev. Letos bomo slovesno sveto mašo Florijanu na čast darovali ob 11.15h v Dolenji vasi, kjer se bodo svojemu zavetniku v varstvo in priprošnjo izročili tudi člani prostovoljnega društva gasilcev iz Dolenje vasi, ki bodo sdelovali pri bogoslužju.

Jutri, torej v ponedeljek 4. maja, tudi v naši župniji pričenjamo s čudovito majsko pobožnostjo šmarnic.  Vsak dan od ponedeljka do petka se bomo mladi in starejši zbirali ob 19h v naši cerkvi ali na travniku pred njo in s pesmimi, molitvijo, modrimi zgodbami ter bratskim druženjem poglabljali svojo vero in izročenost Jezusovi in naši materi Mariji. Še posebej otroci in mladi lepo povabljeni.
 

Čez štirinajst dni bomo v naši župniji praznvali prvo sveto obhajilo. Prihodnjo nedeljo pa bo prav tako slovesno in praznično, saj bodoči prvoobhajanci prstopajo k zakramentu prve svete spovedi. Praznovanje bomo začeli s sveto mašo ob 10h na Vidmu, ki jo bodo s svojim ubranim petjem duhovne glasbe obogatili člani vokalne zasedbe Lilith iz Šentruperta.

Po sveti maši se bomo s prvoobhajanci zadržali še tukaj, saj bomo skupaj z animatorji poskrbeli, da bodo otroci najprej pristopili, potem pa tudi praznovali prejem zakramenta svete spovedi ter nanj ohranili lep spomin.
 

V četrtek ob 16.30 bo srečanje staršev, ki se pripravljajo na krst svojih otrok.
 

Petek obiskujemo bolnike in ostarele po domovih.
 

ZDOLE:

Pričeli smo izbor skupine Župnijskega pastoralnega sveta. Še v tem tednu lahko vsak župljan predlaga kandidata po svoji presoji, njegovo ime napiše na pripravljen listič in ga odloži v skrnjico na mizi ob izhodu iz cerkve. Prosimo Svetega Duha, da bo naša izbira modra in dobra, ter za odprtost in pripravljenost služiti vseh predlaganih kandidatov.

 

OKLICI:

Zakrament svetaga zakona bodo sklenili:

ŽENIN: KLEMEN KOGOVŠEK, rojen 19. maja 1984 v Celju, sin Marjana in Vlaste rojene Poljšak iz naše župnije;

NEVESTA: JASMINA TUMA, rojena 11. oktobra 1984 v Novem mestu, hči Matjaža in Vesne rojene Janžek iz naše župnije.

 

ŽENIN: TOMAŽ TOMAŽIČ, rojen 2. decembra 1977 v Novem mestu, sin Franca in Mirice rojene Planinc iz naše župnije;

NEVESTA: MATEJA ŠONC, rojena 19. aprila 1982 v Novem mestu, hči Milana in Olge, iz naše župnije.

(C) Fotografije in drugi elementi spletne strani so avtorska dela. Izdelava spletne strani