BOŽJA BESEDA

Jaz sem kruh življenja.
Kdor pride k meni,
gotovo ne bo lačen,
in kdor veruje vame,
ne bo nikoli žejen.«

MISEL DNEVA

Bog bo prišel nasproti tistim,
ki živijo v sedanjosti in v miru
in potrpežljivo opravljajo delo
ter si pri tem ne belijo glave
zaradi stvari,
ki pridejo na vrsto šele jutri.

(papež Janez XXIII.)

Uradna stran rimskokatoliške župnije Videm ob Savi v Krškem
Uredniški odbor: Mojca Kukovičič, Alenka Gorjan, Tomaž Petan, Mitja Markovič, Špela Černič in Sara Capel
Odgovarja: Mitja Markovič, župnik

 

NEDELJA
3. maj

PETA
VELIKONOČNA
NEDELJA

7.00 za župljane

8.30 Zdole: + Jerneja Vriska, obl., Jožefo Habinc ter starše Vrisk in Bahč

10.00 + Marjano Božič in Jožico Manček

11.15 Dol. vas: + Ladota Pinteriča in njegove starše

19.00 + Maksa Mlakarja in sorodnike

PONEDELJEK
4. maj
Sveti
Florijan

19.00 + Amalijo Peršolja, osmina

+ Slavka Petana in vse + Petanove

TOREK
5. maj

Sveti
Gotard

7. 00 Stara vas: + Kristino Bogovič

19.00 + Pavlino, Maksa in Romana Vodeba

SREDA
6. maj
Sveti
Dominik S.

19.00 + Veroniko Koritnik, obl.

+ Dragico Dimc, 30. dan

ČETRTEK
7. maj

Sveta
Gizela

 18.00 Zdole: + Stanka in Antonijo Krošelj

19.00 + Jožeta in Gizelo Jagrič

PETEK
8. maj
Sveti
Bonifacij

19.00 + Martina Radeja

+ Frančiško Starina

 
SOBOTA
9. maj

Sveti
Izaija

7.00 po namenu

19.00 + Tončeka Vodopivca

NEDELJA
10. maj

ŠESTA
VELIKONOČNA
NEDELJA

7.00 za župljane

8.30 Zdole: + Antona Pajtlerja, obl.

+ Rozo, 2 Janeza in Marijo Bahč

10.00 + Marijo in Boštjana Resnika

19.00 + Justina Pirca

 

V ponedeljek goduje sveti Florijan, mučenec in zavetnik vseh gasilcev. Letos bomo slovesno sveto mašo Florijanu na čast darovali ob 11.15h v Dolenji vasi, kjer se bodo svojemu zavetniku v varstvo in priprošnjo izročili tudi člani prostovoljnega društva gasilcev iz Dolenje vasi, ki bodo sdelovali pri bogoslužju.

Jutri, torej v ponedeljek 4. maja, tudi v naši župniji pričenjamo s čudovito majsko pobožnostjo šmarnic.  Vsak dan od ponedeljka do petka se bomo mladi in starejši zbirali ob 19h v naši cerkvi ali na travniku pred njo in s pesmimi, molitvijo, modrimi zgodbami ter bratskim druženjem poglabljali svojo vero in izročenost Jezusovi in naši materi Mariji. Še posebej otroci in mladi lepo povabljeni.
 

Čez štirinajst dni bomo v naši župniji praznvali prvo sveto obhajilo. Prihodnjo nedeljo pa bo prav tako slovesno in praznično, saj bodoči prvoobhajanci prstopajo k zakramentu prve svete spovedi. Praznovanje bomo začeli s sveto mašo ob 10h na Vidmu, ki jo bodo s svojim ubranim petjem duhovne glasbe obogatili člani vokalne zasedbe Lilith iz Šentruperta.

Po sveti maši se bomo s prvoobhajanci zadržali še tukaj, saj bomo skupaj z animatorji poskrbeli, da bodo otroci najprej pristopili, potem pa tudi praznovali prejem zakramenta svete spovedi ter nanj ohranili lep spomin.
 

V četrtek ob 16.30 bo srečanje staršev, ki se pripravljajo na krst svojih otrok.
 

Petek obiskujemo bolnike in ostarele po domovih.
 

ZDOLE:

Pričeli smo izbor skupine Župnijskega pastoralnega sveta. Še v tem tednu lahko vsak župljan predlaga kandidata po svoji presoji, njegovo ime napiše na pripravljen listič in ga odloži v skrnjico na mizi ob izhodu iz cerkve. Prosimo Svetega Duha, da bo naša izbira modra in dobra, ter za odprtost in pripravljenost služiti vseh predlaganih kandidatov.

 

OKLICI:

Zakrament svetaga zakona bodo sklenili:

ŽENIN: KLEMEN KOGOVŠEK, rojen 19. maja 1984 v Celju, sin Marjana in Vlaste rojene Poljšak iz naše župnije;

NEVESTA: JASMINA TUMA, rojena 11. oktobra 1984 v Novem mestu, hči Matjaža in Vesne rojene Janžek iz naše župnije.

 

ŽENIN: TOMAŽ TOMAŽIČ, rojen 2. decembra 1977 v Novem mestu, sin Franca in Mirice rojene Planinc iz naše župnije;

NEVESTA: MATEJA ŠONC, rojena 19. aprila 1982 v Novem mestu, hči Milana in Olge, iz naše župnije.

(C) Fotografije in drugi elementi spletne strani so avtorska dela. Izdelava spletne strani