BOŽJA BESEDA

Zgolj v veselje si štejte,
bratje moji,
če pridete v razne preizkušnje,
ker veste
da preskušnja vaše vere
rodi stanovitnost.

MISEL DNEVA

Edina stvar,
ki je v življenju pomembna,
so sledi ljubezni,
ki jih pustimo za seboj,
ko se ločimo s tega sveta.

(Albert Schweitzer) 

Uradna stran rimskokatoliške župnije Videm ob Savi v Krškem
Uredniški odbor: Mojca Kukovičič, Alenka Gorjan, Tomaž Petan, Mitja Markovič, Špela Černič in Sara Capel
Odgovarja: Mitja Markovič, župnik

Šmarnice so v naši župniji že nekaj let praznik preproste, otroške vere. Vsak večer do zadnjega kotička napolnimo prezbiterij naše cerkve, kjer z mašno daritvijo, pesmijo in raznovrstnim sodelovanjem slavimo našega Očeta. Včasih imamo šmarnično pobožnost celo v naravi, na našem župnijskem travniku, tam so šmarnice sploh nekaj posebnega.

Poleg Marije, ki jo imamo v mislih ves mesec maj, nas letos nagovarja sveti Janez Bosko. Čisto dobesedno, ko ga vsak večer »oživi« Jurij. V različnih dogodkih, v katerih se Don Bosko znajde skupaj z osnovnošolci Janjo, Brino in Tilnom (Nastja, Gea in Timotej) nam spregovori marsikaj zanimivega in poučnega, predvsem pa nam večer za večerom odstira zanimivosti iz svojega življenja. Otroci, ki na svoj mladostni način vstopajo v te zanimivosti pa nemalokrat poskrbijo, da se ob njihovih domislicah vsi tudi dodobra nasmejimo.

 

(C) Fotografije in drugi elementi spletne strani so avtorska dela. Izdelava spletne strani