BOŽJA BESEDA

Blizu je Gospod tistim,
ki so skrušenega srca,
in tiste,
ki so potrtega duha, rešuje.
Veliko nesreč zadene pravičnega,
a iz vseh ga Gospod rešuje.

MISEL DNEVA

Težkih problemov,
s katerimi se ukvarjamo,
ne moremo rešiti,
če ostanemo na isti miselni ravni
kot takrat,
ko smo jih ustvarili.

(Albert Einstein)

Uradna stran rimskokatoliške župnije Videm ob Savi v Krškem
Uredniški odbor: Mojca Kukovičič, Alenka Gorjan, Tomaž Petan, Mitja Markovič, Špela Černič in Sara Capel
Odgovarja: Mitja Markovič, župnik

Šmarnice so v naši župniji že nekaj let praznik preproste, otroške vere. Vsak večer do zadnjega kotička napolnimo prezbiterij naše cerkve, kjer z mašno daritvijo, pesmijo in raznovrstnim sodelovanjem slavimo našega Očeta. Včasih imamo šmarnično pobožnost celo v naravi, na našem župnijskem travniku, tam so šmarnice sploh nekaj posebnega.

Poleg Marije, ki jo imamo v mislih ves mesec maj, nas letos nagovarja sveti Janez Bosko. Čisto dobesedno, ko ga vsak večer »oživi« Jurij. V različnih dogodkih, v katerih se Don Bosko znajde skupaj z osnovnošolci Janjo, Brino in Tilnom (Nastja, Gea in Timotej) nam spregovori marsikaj zanimivega in poučnega, predvsem pa nam večer za večerom odstira zanimivosti iz svojega življenja. Otroci, ki na svoj mladostni način vstopajo v te zanimivosti pa nemalokrat poskrbijo, da se ob njihovih domislicah vsi tudi dodobra nasmejimo.

 

(C) Fotografije in drugi elementi spletne strani so avtorska dela. Izdelava spletne strani